Projektowanie elektroniki
Obok oprogramowania wbudowanego równie istotną rolę w niezawodności, stabilności i bezpieczeństwie systemu pełni poprawnie zaprojektowana platforma sprzętowa. Interferencja nieprawidłowo zaprojektowanych, współdziałających ze sobą bloków analogowych i cyfrowych przyniesie nie tylko trudne do ominięcia bariery ale również problemy z niezawodnością i stabilnością. Chcemy oferować naszym klientom profesjonalne i bezpieczne podejście do projektowanej przez nas elektroniki. W przypadku oprogramowania wbudowanego przeprowadzamy również modyfikację istniejących platform oraz tworzymy nowe rozwiązania.
Modyfikacja istniejącej elektroniki
Modyfikacje przeprowadzamy w oparciu o wytyczne klienta podchodząc jednak realnie do możliwości sprzętu, który klient posiada. Czasami lepiej jest przeprojektować całość, niż wprowadzać poprawki, które nie zawsze przyniosą oczekiwany efekt. Najczęściej modyfikowane elementy to:
- Bloki, interfejsy analogowe interferujące z częścią cyfrową.
- Obwody zasilające.
- Zmniejszanie poboru prądu.
- Zmiany w opóźnieniu sygnałów części cyfrowej.
- Modyfikacja obwodów PCB.
- Przygotowanie do certyfikacji EMI i EMC.
Projektowanie elektroniki analogowej i cyfrowej
Projektujemy elektronikę zarówno analogową jak i cyfrową zachowując standardy światowe i obowiązujące wytyczne IPC. Kładziemy szczególny nacisk na niezawodność i elastyczność budowanych przez nas platform. Nasze działania skupione są na branży elektroniki przemysłowej, ponieważ projektowana elektronika musi być niezawodna ze względu na pracę w trudnych warunkach przemysłowych. Specjalizujemy się w projektowanu następujących bloków:
- Przemysłowe interfejsy komunikacyjne (PROFINET, PROFIBUS, Modbus, RS485/422, Ethernet).
- Pomiarowe bloki wartości elektrycznych i nieelektrycznych
- Regulowanie P, PI, PID itp..
- Sterowanie procesami przemysłowymi
- Analiza sygnałów i przetwarzanie AC/DC
- Archiwizacja danych
- Interfejsy operatora HMI (Human Machine Interface).
- Dotykowe wyświetlacze LCD, TFT
W zależności od wymagań platformy stosujemy technologie 8,16 lub 32bit dostosowując rozwiązania do aktualnych potrzeb, zwracając również uwagę na koszty sprzętu.